Juho

Futsal-treenit joka sunnuntaina Latokartanon Liikuntahallissa klo 21-22.

t.
Juho

Juho

Futsal-treenit joka sunnuntaina Latokartanon Liikuntahallissa klo 21-22.
Ripa, saisitko lisättyä tämän tapahtumiin vaikkapa loppuvuodeksi.

Mä lähetän tästä vielä viestin kaikille.

Kiitos
Juho

Juho

Moi Ripa,

ottaisitko vielä Backiksen pois listoilta.

Kiitos

Juho

Juho

Reijo Aanio ilmoitti että hänet pitäisi siirtää meidän listoilta pois sekä korjata pöytäkirjoihin ettei hän esiinny enää tulevaisuudessa haamumaalintekijänä. Reijo pelaa nykyään Ronien joukkueessa, ei siis enää meillä.
Kiitos.

Moron Juho

Juho

mORO JA KIITOS KAIKILLE MUKANA OLLEILLE.

Ensi vuonna seuran tavoitteena, EI ENEMPÄÄ EIKÄ VÄHEMPÄÄ, kuin kaikkien kaipaama, ja aivan yllättäen, SM kultamitali. Tänä vuonna päästiin jo vähän haistelemaan vauhtia kärjen tuntumassa. Ja tulihan meille jo yksi kultamitali Ari Matinlassin mukana.
Lopputurnaus on luultavasti Oulussa 55 v.

Dicken on tulevaisuuden joukkue!

Terveisin

Juho

JKKI-55 SM-LOPPUTURNAUS 30. - 31.8.2014 VARKAUS
KISAPUISTON KENTTÄ

LOHKOJAKO:

LOHKO A LOHKO B LOHKO C LOHKO D

Warkaus JK Iltatähti Konkarit Ilves
Peipparit FC Lohja Universtas PuPa
FC Kiffen Kamppi MauPa Sudet
KaVo Dicken KelA KUV

TURNAUS OHJELMA

Lauantai:

Klo: Lohko: Ottelu: Kenttä: Tulos:

13:00 A Warkaus JK - KaVo 1 (Nurmi) 0 - 0 (0-0)
13:00 B Iltatähti - Dicken 2 (Nurmi) 6- 1 (4-0)
13:00 A Peipparit - FC Kiffen 3 (Keinonurmi) 2 - 1 (1-0)
13:00 B FC Lohja - Kamppi 4 (Keinonurmi) 2 - 1 (0-0)

14:00 C Konkarit - KelA 1 (Nurmi) 0 - 3 (0-2)
14:00 D Ilves - KUV 2 (Nurmi) 3 - 1 (2-0)
14:00 C Universtas - MauPa 3 (Keinonurmi) 2 - 0 (0-0)
14:00 D PuPa - Sudet 4 (Keinonurmi) 4 - 1 (1-0)

15:00 A Warkaus JK - Peipparit 1 (Nurmi) 0 -1 (0-0)
15:00 B Iltatähti - FC Lohja 2 (Nurmi) 3 -1 (2-0)
15:00 A KaVo - FC Kiffen 3 (Keinonurmi) 0 - 7 (0-2)
15:00 B Dicken - Kamppi 4 (Keinonurmi) 0 -0 (0-0)

16:00 C Konkarit - Universtas 1 (Nurmi) 2 - 4 (1-1)
16:00 D Ilves - PuPa 2 (Nurmi) 0 - 2 (0-2)
16:00 C MauPa - KelA 3 (Keinonurmi) 0 -3 (0-0)
16:00 D Sudet - KUV 4 (Keinonurmi) 0 - 1 (0-0)

17:00 A Warkaus JK - FC Kiffen 1 (Nurmi) 1 -4 (1-2)
17:00 B Kamppi - Iltatähti 2 (Nurmi) 0 - 4 (0-2)
17:00 A KaVo - Peipparit 3 (Keinonurmi) 2- 2 (1-0)
17:00 B Dicken - FC Lohja 4 (Keinonurmi) 1 - 0 (0-0)

18:00 C MauPa - Konkarit 1 (Nurmi) 2 - 1 (1-1)
18:00 D Sudet - Ilves 2 (Nurmi) 0- 2 (0-1)
18:00 C Universtas - KelA 3 (Keinonurmi) 0 - 2 (0-1)
18:00 D KUV - PuPa 4 (Keinonurmi) 0 - 0 (0-0)

Sunnuntai:

10:00 1. puolivälierä Peipparit - Dicken 1 (Nurmi) 3 - 1 (2-1)
10:00 2. puolivälierä Iltatähti - Universtas 2 (Nurmi) 1 - 0 (1-0)
10:00 3. puolivärierä KelA - Ilves 3 (Keinonurmi) 0 - 0 rp. 3 - 1
10:00 4. puolivärierä PuPa - Kiffen 4 (Keinonurmi) 2 - 0 (2-0)

12:00 1. välierä voittajat Peipparit - KelA 3 - 0 (3-0)
12:00 2. välierä voittajat Iltatähti -PuPa 1 - 0 (1-0)

13:30 Pronssiottelu häviäjät KelA - PuPa 1 (Nurmi) 1 - 6 (0-4)

14:30 Finaali voittajat Peipparit - Iltatähti 1 (Nurmi) 1 - 2 (1-1)

Onnittelut Iltatähdelle ja kiitokset mukana olleille joukkueille.